Sık Sorulan Sorular ?

Müşterilerimiz tarafından bizlere sorulan bazı soruları alt kısımda topladık.

Su Arıtma Sık Sorulan Sorular

Neden Su Arıtma Cihazı kullanmalıyız ?

Çünkü su hayattır. Hayatımızı devam ettirmek için olmazsa olmazımızdır. Bedenimizin yaklaşık % 70’i sudan oluşur. insan haftalarca aç kalabilir. Ancak, 2 – 2.5 günden fazla susuz kalamaz. Yani su, gıdalardanda önce gelmektedir. Su az tüketildiğinde ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarılmış olur. İçtiğiniz su temiz ise sağlıklı bir şekilde hayatımızı sürdürmemiz mümkün. Fakat ya kirli ise? Naturelife ile temiz ve sağlıklı içme suyunuzu evinizde kendiniz üretin..

Bir Reverse Osmosis (Ters Ozmos) Su Arıtma Sistemi için nelere bakmalısınız?

İyi kalitede parçalardan oluşmasına, sağlam ve sıkı bir şaseye iyi bir işçilikle monte edilmiş olmasına, boru bağlantılarının temiz ve düzgün olmasına dikkat edilmelidir. Cihazların iyi parçalarla yapılmış olması kadar iyi bir işçilikle monte edilmiş olmaları da önemlidir.

Su Arıtma cihazlarınız yalnızca evlerde mi kullanılıyor ?

Ters Ozmoz’un başlıca kullanım yerleri arasında, Buhar Kazanları Besi suyu hazırlanması, Kaplamacılık, Eczacılık, Gıda ve Meşrubat Sanayi, İçme suyu Üretimi, Tıp’ da Hemodiyaliz Tedavisi Laboratuarlar, son yıllarda atık suların geri kazanılmasında arsenik giderimin de gündeme gelmiştir.

Su Arıtmada Fiyat, Kalite ve Servis Nasıl Bir Fark Yaratır?

Genel olarak düşük fiyatlı sistemler kalitesiz malzemelerle imal edildikleri için zaman içinde basınçtan dolayı kırılma ve sızdırma gibi problemler ile karşılaşırlar. Tabii ki sadece fiyat karşılaştırma doğru karar vermek için yeterli değildir, çünkü piyasada yüksek fiyatla satılan ve görünüşte diğerlerinden farkı olmayan kalitesiz mallarda bol miktarda mevcuttur.

Sorular

Ucuz ve Düşük Kaliteli Su Arıtma Cihazlarının tipik problemleri

– Kısa filtre ömrü: 1 yıl yerine 6 ay.
– Kısa Membran ömrü: 3- 5 yıl yerine 1- 2 yıl.
– Membran muhafazasının membrana sıkı oturmaması nedeniyle meydana gelen arıtılmamış suyun arıtılmış su bölgesine yaptığı sızıntılar iyi kalite filtre elemanı kullanılsa bile arıtmanın etkinliğini azaltır.
– Borularda ve otomatik akış kesme aparatındaki sızıntılar.
– 1-2 yıl sonra sızdırmaya başlayan kalitesiz depolar.
– Her biri ayrı ayrı test edilmemiş cihazlar – Belirli kuruluşlardan kalite belgesi almamış cihazlar.
– Uzun kullanma sürelerinde daha pahalıya mal olan cihazlar
– Az ya da hiç olmayan servis desteği.

Su Arıtma Cihazı ile arıtılan suyu nerelerde kullanabilirim ?

Su arıtma sisteminizden çıkan suyu; 1-İçebilirsiniz, 2-Yemek,çay, kahve gibi yerlerde kullanabilirsiniz, 3-Antibiyotik hazırlarken kullanabilirsiniz, 4-Sebze ve meyve yıkamada kullanabilirsiniz (ıspanak, marul vs.), 5-Ütü suyu olarak kullanabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazınıza nasıl sahip olabilirim ?

İnternet sitemizden veya bize telefon ile ulaşarak geniş ve tatmin edici bilgilendirme sonucunda gerçekten ihtiyacınız olan ürünü seçmenize yardımcı olabiliyoruz.

Teknik Servisiniz var mı ?

Trakya bölgesinde (Edirne – Kırklareli – Tekirdağ) il, ilçe ve köyler dahil olmak üzere teknik servis ekibimiz hizmet vermektedir. Aynı zamanda müşterilerin talepleri doğrultusunda görüntülü görüşme olarak montaj konusunda yardımcı olunmaktadır.

Su arıtma cihazında Tank ( depo ) ne işe yarar ?

RO Su arıtma sistemlerinde var olan çelik tanklar, membranın ürettiği suyu depolamaya yarar. Tankların yapısı ve içerisinde bulunan basınç nedeni ile hava ile temas etmeyen su, sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmiş olur.

Su arıtma cihazı filitrelerinin ne zaman değiştirilmesi gerekiyor, filtreler pahalı mı ?

Filtre değişimini belirleyen faktörler; a-Kullandığınız su miktarı b-Şebeke suyunuzun sertlik oranı c-Kullandığınız cihazın kalitesi. Filtrelerin değişim süresi ilk 3 filtre 12 ay membran filtre ve post carbon filtre 36 aydır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.